Będzie o tańcu, życiu i sztuce.

Ja wybrałam flamenco i tango, dlaczego tak?
Bo to fenomen, który łączy kultury i pokolenia.

Flamenco i tango mają w sobie to coś, co fascynuje i porusza ludzi na całym świecie. Dla jednych to muzyka, dla innych objęcie, dla jeszcze innych magia chwili, która drugi raz się nie wydarzy. Jest w nich coś ulotnego i przyciągającego jak magnes (hipnotyzującego), co sprawia, że jak zaczniesz, to nie chcesz przestać. Tak było (i jest) ze mną i tak było wieloma fantastycznymi ludźmi, których poznałam tańcząc. Kuszące?
Zatańcz! To nic nie kosztuje, a może stać się pasjonującym hobby na długie lata.

Zapraszam gorąco na kursy tańca w imieniu swoim i swoich fantastycznych kolegów i koleżanek po fachu. Jako że jesteście na mojej stronie to gorąco polecam się do tańca i nauki . Od lat z powodzeniem prowadzę regularne kursy tańca flamenco i tango. Organizuję warsztaty, koncerty i wieczory taneczne, na których zobaczycie wspaniałych artystów polskiej i światowej sceny muzyki i tańca. Wreszcie (po raz pierwszy, choć od dawna chodzi mi to po głowie) zapraszam na bloga. Będzie na poważnie i z przymrużeniem oka. Będzie o tańcu, sztuce i życiu, które w takim zawodzie bywa barwne i bynajmniej nie omijają go szarości ani czernie. 

Taniec i Ja

Z wykształcenia jestem pedagogiem i psychologiem, z zamiłowania i wyboru tancerką. Od lat pasjonuje mnie klasyczna kultura iberoamerykańska, a zwłaszcza taniec, który na stałe zagościł w moim sercu.

O flamenco marzyłam od zawsze, profesjonalną naukę zaczęłam od 2003 r.  u polskich i hiszpańskich mistrzów flamenco, takich jak: Marta Dębska, Irene Álvarez, Luis de Luis, Angel Gabaldon, María Moreno, El Orruco, La Moneta, Miriam Vaqueros, Sara La Samarona, El Farruquito, La Farruca, El Farru oraz najmłodszy ze słynnych braci Montoya, El Carpeta. Tango przyszło do mnie chwilę później (2005), nieoczekiwanie i na tamten moment nic nie zapowiadało, że zawładnie nną równie mocno. Pod czujnym okiem międzynarodowych maestros szybko rozwijałam swoje umiejętności taneczne i pedagogiczne. Moimi nauczycielami byli m.in.: Ernesto Balmaceda i Stella Baez, Max Van De Voorde i Solange Acosta, Fabian Paralta i Josefina Bermudez, Malena Veltri i Luis Delgado, Martin Almiron i Giovanna Di Vincenzo, Daniela Pucci i Luis Bianchi, Javier Rodriguez i Fatima Vitale, Fernando Galera i Pia Galiano. 

Z wielkiej pasji do muzyki i tańca w 2009 r. założyłam i przez blisko dwie dekady prowadziłam Por Fiesta Club, unikatowy i ceniony punkt na tanecznej mapie Krakowa. Miejsce tętniące muzyką i tańcem, przyjazne i życzliwe dla Każdego, kto chciał się uczyć i obcować ze sztuką.  Zorganizowałam wiele fantastycznych koncertów i pokazów światowej klasy artystów flamenco i tango. Współpracowałam z krakowskimi instytucjami kultury jak Instytut Cervantesa, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Wydział Kultury Miasta Krakowa, z którymi stworzyłam cieszące się bardzo pozytywnym odbiorem wydarzenia dla mieszkańców Krakowa i okolic (m.in. Milonga na Mogilskim, Koncerty Flamenco puro, wydarzenia promujące kinowe projekcje filmowe).

Po latach przyszedł czas na zmianę. Projekt amelita.pl właśnie zaczyna swoją historię. Będzie o tańcu, o życiu i o sztuce. Zapraszam!