FLAMENCO

FLAMENCO puro. Pasión de corazón.

Flamenco wywodzi się z kultury andaluzyjskich Cyganów i jest fenomenem muzyki etnicznej, który nieustannie zachwyca publiczność na całym świecie. Przejmujący śpiew i dźwięk gitary, charakterystyczny stukot obcasów i niezwykle ekspresyjny taniec. To właśnie jest flamenco puro, czyste, tradycyjne. Poruszające do głębi. Barwne i bardzo plastyczne. Może przybierać różne odcienie, od smutku i tęsknoty po radość, beztroskę, a nawet figlarność południowych fiest. Jest spontaniczne i bardzo żywiołowe, dlatego nazywa się je pasją, która rodzi się w sercu. Zapraszamy na nasze koncerty i recitale flamenco puro. Sięgamy po tradycyjne formy, w których nie brak słynnego ognistego temperamentu flamenco, jak: Alegrías, Soleá por bulería, Tientos por tangos, Tarantos, Farruca, Soleá czy Bulerías.

Prezentujemy recitale gitary flamenco solo, duety na gitarę i cajón (instrument perkusyjny), recitale śpiewu flamenco oraz koncerty w pełnym składzie muzycznym (śpiew, gitara, cajón), których dopełnieniem jest piękny i niezwykle ekspresyjny taniec.

Noches de TANGO. Najpiękniejsze tanga.

Tango powstało w dorzeczu Rio de la Palta u schyłku XIX. Krótko potem zagościło na przedmieściach Buenos Aires i Montevideo, a stamtąd na salony całego świata. Jest barwną mieszanką wielu kultur, ludności rdzennej i licznie przybyłych imigrantów z tzw. Starego Świata. Muzycznie tango wywodzi się z rytmów afrykańskich, które w zetknięciu z muzyką europejską stopniowo nabierało swojego charakterystycznego brzmienia, znanego i rozpoznawalnego dziś na całym świecie. Kiedy jeszcze tango było muzyką „miejskiego półświatka” słychać w nim było „gwałt i pazur”, z czasem na salonach nabrało ogłady i nostalgii. Współcześnie tango kojarzy się z rzewną melodią i zmysłowym tańcem, ale choć dużo w nim chwytającej za serce nostalgii i tęsknoty, to nie brak w nim skocznych i wesołych rytmów. I takie też są nasze koncerty. W repertuarze sięgamy po najpiękniejsze tanga i milongi z klasyki stylu, które umiejętnie przeplatamy współczesna aranżacją mniej znanych utworów. Tango potrafi zachwycić niejednego widza!

W programie tanga wykonywane w duecie, trio oraz koncerty w pełnym składzie muzycznym: śpiew, bandoneon, pianino, kontrabas, skrzypce, wiolonczela.  Dopełnieniem całości są emocjonujące pokazy tańca w wykonaniu profesjonalnych tancerzy tanga. 

LATINO. Energetyzujące rytmy z Ameryki Południowej.

Choć muzyka latino kojarzy się przede wszystkim z energetycznymi rytmami salsy i mambo, tradycja muzyki Nowego Świata (Ameryki Południowej) jest dużo bardziej zróżnicowana. To kontynent spowity bogactwem kolorów i kultur etnicznych, które – nieustannie się przenikając – dały początek niezwykle barwnym gatunkom muzyki i tańca. Dużo tu żywiołowych i tanecznych rytmów, jak salsa czy mambo właśnie, ale są też egzotyczna samba, zmysłowa cumbia, kokieteryjna cza-cza, spokojne, romantyczne bolero, czy nostalgiczne, poetyckie tango. 

Serdecznie zapraszamy na nasze koncerty klasycznej muzyki latynoamerykańskiej, która zachwyca swą różnorodnością. W repertuarze najpiękniejsze utwory klasyki stylu: salsy, samby, cumbii, cza-czy, bolera i tanga.

Gramy w kilkuosobowym, międzynarodowym składzie muzyków (Kolumbia, Boliwia, Argentyna). Repertuar zawsze dobieramy w zależności od charakteru wydarzenia: może być bardziej żywiołowy i taneczny lub bardziej nastrojowy i romantyczny. Na scenie często towarzyszą nam profesjonalni tancerze, którzy swoim tańcem wzmacniają magię naszych wieczorów latino.

INDIALUCIA. Fascynująca fuzja tradycyjnej muzyki indyjskiej i flamenco.

Ten unikatowy projekt artystyczny to prawdziwa gratka dla miłośników muzyki etnicznej oraz szeroko pojętej muzyki świata. Powstał z inicjatywy niezwykle utalentowanego i cenionego artysty, Michała Czachowskiego, wirtuoza gitary flamenco oraz wielkiego pasjonata muzyki indyjskiej i flamenco. Artysta zafascynowany brzmieniem tradycyjnej muzyki indyjskiej zaprosił do współpracy wybitnych muzyków tego gatunku, jak: Giridhar Udupa,

Tak powstały porywające kompozycje muzyczne, które w mistrzowski sposób łączą bogactwo i różnorodność kultur Wschodu i Południa – Indii i Andaluzji. Właśnie to połączenie kryje się pod intrygującą nazwą zespołu: Indialucia.

Zapraszamy na niezapomnianą podróż muzyczną w wykonaniu artystów projektu Indialucia. Podróż tę często ubarwia energetyzujący taniec w wykonaniu charyzmatycznych tancerek flamenco i/lub tańców indyjskich. To trzeba przeżyć choć raz!

Współpracujemy w międzynarodowym składzie cenionych muzyków i tancerzy z wieloletnim doświadczeniem scenicznym.  

Występujemy zarówno na dużych scenach festiwali i teatrów, jak i w kameralnych przestrzeniach klubów muzycznych, zawsze dbając o wysoki poziom artystyczny i przyjazny kontakt z publicznością.

Zapraszamy do współpracy!