tango

Poruszająca muzyka, bliskość objęcia. Spotkanie i taniec, który nie powtarzają się nigdy. Magia chwili, która dla wielu stała się pasją na długie lata. To właśnie Tango!

Powstało w dorzeczu Rio de La Plata końcem XIX w. Obecnego charakteru i kształtu nabrało na przedmieściach Buenos Aires i Montevideo w pierwszych dekadach XX w., w tamtejszych klubach i kabaretach. Kilka lat później wkroczyło na salony całego świata, na których króluje do dziś! Współcześnie tango można zatańczyć niemal w każdym zakątku naszego globu, a koncerty i widowiskowe show gromadzą publiczność największych scen muzyki i tańca.

Flamenco

Stukot obcasów, przejmujący dźwięk gitary i siła śpiewu. Niezwykle poruszające widowisko, które dla wielu jest fascynującym przeżyciem. Flamenco!

Fenomen muzyki i tańca wywodzący się wielokulturowej i barwnej Andaluzji. Nierozerwalnie łączy się z życiem i kulturą lokalnych społeczności. I właśnie tak najlepiej je poznawać, zanurzone w codzienności i historiach tworzących je ludzi. Być częścią fiest i podziwiać ich koloryt. Cante, gitarr, palmeros i bailaores… słynne ole, które mimowolnie wyrywa się z ciszy, dyktowane porywem serca… Esso es flamenco!

Nieprzerwanie i z tą samą pasją tańczę, uczę i studiuję taniec już przeszło dwie dekady.

O flamenco marzyłam od zawsze, profesjonalną naukę zaczęłam w 2003 r. ucząc się u polskich i hiszpańskich mistrzów, takich jak: Marta Dębska, Irene Álvarez, Luis de Luis, Angel Gabaldon, María Moreno, El Orruco, La Moneta, Miriam Vaqueros, Sara La Samarona, El Farruquito, La Farruca, El Farru oraz najmłodszy ze słynnych braci Montoya, El Carpeta.
Tango przyszło trochę później (2005), ale zawładnęło mną równie mocno. Swoje umiejętności taneczne i pedagogiczne rozwijałam pod czujnym okiem Maestros, którymi byli m.in.: Ernesto Balmaceda i Stella Baez, Max Van De Voorde i Solange Acosta, Fabian Paralta i Josefina Bermudez, Malena Veltri i Luis Delgado, Martin Almiron i Giovanna Di Vincenzo, Daniela Pucci i Luis Bianchi, Javier Rodriguez i Fatima Vitale, Fernando Galera i Pia Galiano.

I w tango, i we flamenco cenię tradycję i klasykę stylu.
Zapraszam na swoje lekcja i warsztaty flamenco puro i tango tradicional.

Lekcje indywidualne

Lekcje indywidualne są doskonałym uzupełnieniem pracy grupowej. To czas, kiedy możesz spokojnie i dokładnie przeanalizować swoje umiejętność w zakresie mechaniki, funkcjonalności i estetyki ruchu.

W czym i jak ja mogę Ci pomóc? W kwestiach technicznych mechaniki ruchu, postawy, objęcia i „działania” struktur/figur. Mogę poprowadzić lub/i dać się poprowadzić w tangu lub nauczyć Cię wybranej choreografii we flamenco. Zaproponować swój materiał taneczny lub „wyczyścić Twój”. Interesujące? Napisz do mnie.