7 maja

flamenco. Sevillanas

NOWY KURS FLAMENCO DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Sevillanas to najbardziej popularny i reprezentacyjny taniec dla andaluzyjskiego folkloru, włączony również do kanonu tańców flamenco. To chyba jedyny taniec, który potrafi zatańczyć każdy mieszkaniec słonecznego południa, zwłaszcza w okresie wiosennym, kiedy zaczyna się czas słynnych ferias andaluzas (tamtejsze odpusty, bardzo barwne i uroczyste, gorąco polecam wybrać się choć raz).

Piękny i radosny taniec, który składa się z czterech części. Tańczony w parach w tradycyjnych, bardzo efektownych strojach. Serdecznie zapraszam do wspólnej nauki!

W pierwszej części zajęć będziemy poznawać podstawy techniki tańca flamenco, a w drugiej będziemy uczyć się kroków Sevillanas.

Kurs obejmuje 8 kolejnych lekcji we WTORKI  w godz. 20:00 – 21:00 | od 7 maja do 25 czerwca |ul. Krasińskiego 10

Koszt: 360 zł | 8 zajęć x 1h 

Ilość miejsc ograniczona (max. 10 osób).

Strój: buty na zmianę, najlepiej na obcasie około 5 cm (zabudowane, tak, żeby stopa była mobilna i stabilna; długa, luźna spódnica; podkoszulek/bluzka niekrępująca ruchu. Na początek najważniejsze buty na zmianę 😊

8 maja

Tango. Pierwszy krok.

KURS TANGA DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Tango. Magia muzyki i tańca, która stać się może pasją na wiele długich lat.

Gorąco zapraszamy do nauki jednego z najpiękniejszych i najbardziej fascynujących tańców na świecie. Tango powstawało na przełomie XIX i XX w. w dorzeczu Rio de La Plata, i współcześnie ponownie  osiąga szczyty popularności na całym świecie. Jest bardzo przyjemnym tańcem dla Każdego i tańczonym niemal w każdym zakątku świata. Warto spróbować!

Na kursie nauczymy Was podstaw techniki tańca i komunikacji w parze, opowiemy jego kulturze i obyczajach, tak żeby  poczuć, czym tango właściwie jest. Następnie będziemy sukcesywnie wprowadzać elementy i zasady kompozycji własnego tańca, tak abyście w niedługim czasie mogli dołączyć do grona Tangueros i cieszyć się wspólnym tańcem na Milongach (wieczorach tanecznych tanga).

ŚRODA, 8 maja godz. 20:05 | Batorego 1, I piętro po lewej stronie stronie

Koszt: 180 zł | 4 kolejne zajęcia x 1h 

Strój: buty na zmianę i ubranie niekrępujące ruchu.