Taniec i ja

Z wykształcenia pedagog i psycholog, z zamiłowania i wyboru tancerka. Rozkochana w klasycznej kulturze iberoamerykańskiej, tańczy przede wszystkim sercem. O flamenco marzyła od zawsze, a od 2003 r. uczyła się się go u polskich i hiszpańskich mistrzów, takich jak: Marta Dębska, Irene Álvarez, Luis de Luis, Angel Gabaldon, María Moreno, El Orruco, La Moneta, Miriam Vaqueros, Sara La Samarona, El Farruquito, La Farruca, El Farru oraz najmłodszy ze słynnych braci Montoya, El Carpeta. Tango przyszło trochę później (2005), ale zawładnęło nią równie mocno. Pod czujnym okiem międzynarodowych maestros szybko rozwinęła swoje umiejętności taneczne i pedagogiczne. Jej nauczycielami byli m.in.: Ernesto Balmaceda i Stella Baez, Max Van De Voorde i Solange Acosta, Fabian Paralta i Josefina Bermudez, Malena Veltri i Luis Delgado, Martin Almiron i Giovanna Di Vincenzo, Daniela Pucci i Luis Bianchi, Javier Rodriguez i Fatima Vitale, Fernando Galera i Pia Galiano. 

Założyła i przez blisko dwie dekady prowadziła Por Fiesta Club, unikatowe, znane i cenione miejsce na tanecznej mapie Krakowa. Miejsce tętniące muzyką i tańcem, przyjazne i życzliwe dla Każdego, kto chciał się uczyć i obcować ze sztuką.  Zorganizowała wiele fantastycznych koncertów i pokazów światowej klasy artystów flamenco i tango. Współpracowała z krakowskimi instytuacjmi kultrury jak Instytut Cervantesa, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Wydział Kultury Miasta Krakowa, z którymi stworzyła cieszącę się bardzo pozytywnym odbiorem wydarzenia dla mieszkańców Krakowa i okolic (m.in. Milonga na Mogilskim, Koncerty Flamenco puro, wydarzenia promujące kinowe projekcje filmowe).

Po latach przyszedł czas na zmianę. Projekt amelita.pl właśnie zaczyna swoją historię. Będzie o tańcu, o życiu i o sztuce.