jesień 2024

TANGO live

KONCERTY, SPEKTAKLE I POKAZY TAŃCA

Klasyka tanga w wykonaniu znakomitych artystów z Argentyny, trio Mano a Mano w składzie Carlos Roulet (śpiew), Edgardo Otero (bandoneon) oraz Marcos Golcalves da Rocha (gitara). Utalentowani i wychowani w kulturze tanga od najmłodszych lat! Doskonale czują się w klasycznym repertuarze muzyki tanga, zarówno na dużych, jak i kameralnych scenach.

Odważnie sięgają po popularne utwory Złotej Ery tanga, którym nadają nowe, współczesne brzmienie. Ich repertuar i aranżacje muzyczne to prawdziwa uczta dla miłośników tego gatunku muzyki. Do tego lekkość i swoboda w kontakcie z publicznością sprawiają, że ich koncerty to czysta przyjemność! 

Świetności wieczoru dopełni taniec w wykonaniu Fernado De Lutiis, La Amelity i zaproszonych gości. A po koncercie Milonga!

Dziękujemy pierwszą edycję TANGO Live. 

Było fantastycznie  i już dziś zapraszamy Was na kolejną edycję. Z największą przyjemnością wracamy jesienią z nowym programem!

Carlos Roulet

 Tanguero urodzony i wychowany w Buenos Aires, w dzielnicy Villa Crespo (tej samej, z której pochodzi m.in. słynny Osvaldo Pugliese). Naturszczyk, artysta o fenomenalnym głosie i niezwykłej prezencji scenicznej. Doskonale odnajduje się na scenach dużych filharmonii, jak i w kameralnych duetach. W swoim repertuarze sięga po te znane i mniej znane kompozycje, i za każdym razem wydobywa z nich to, co w tangu najpiękniejsze. Z dużą swobodą nawiązuje kontakt z publicznością, którą zachwyca nie tylko swoim śpiewem, ale także historiami tanga i o tangu. Od lat koncertuje na scenach całego świata.

Marcos Goncalves Da Rocha

Utalentowany muzyk i wielki pasjonat tanga urodzony, i wychowany w Buenos Aires. Gry na gitarze uczył się od wczesnego dzieciństwa u boku ojca, z którym dzielił swoją wielką pasję do muzyki i gitary od najmłodszych lat. Najwięcej nauczył się na „Milongach” i „Peñas Folkloricas”, w których wielokrotnie uczestniczył, najpierw jako widz, później jako muzyk.. Od przeszło 30 lat mieszka w Niemczech, gdzie rozwija swój warsztat i zainteresowania muzyczne. Od wielu lat nieprzerwanie koncertuje w Europie dzieląc się swoim bogatym doświadczeniem i miłością do muzyki tanga.

Edgardo Otero Salvador

Muzyk o wszechstronnych zainteresowaniach. Bandeonista, pianista, kompozytor i aranżer. Edukację muzyczną rozpoczął w wieku 8 lat. Szybko okazało się, że muzyka z wielkiej pasji stanie się również sposobem na życie. Gry na fortepianie uczył się w prestiżowym Konserwatorium Gilardo Gilardi w La Plata, gdzie zdobył solidne podstawy techniki klasycznej i rozsmakował się w improwizacji i technikach jazzowych, a wreszcie w muzyce tanga. Z czasem dał się też poznać jako zdolny kompozytor i aranżer. Jego kompozycje  aranżacje cenione są za oryginalność i wrażliwość artystyczną.