Warsztaty, koncerty, wieczory taneczne

Koncerty, te kameralne i te dla szerokiej publiczności. Wieczory taneczne, warsztaty i pokazy mistrzów tańca flamenco i tango. Spotkania z klasyczną kulturą iberoamerykańską i z filiżanką dobrej kawy. Z wielkiego zamiłowania do muzyki, tańca i kultury zapraszamy na koncerty skrojone na miarę pasjonatów kultury flamenco, tango, latino & world music. 

Już w najbliższą niedzielę

16 lipca

INDIALUCIA Akustycznie. Flamenco & Indian Music Fusion Concert

Fascynujące spotkanie dwóch kultur: wschodu i południa – Indii i Andaluzji. Z jednej strony ogień flamenco, z drugiej egzotyka indyjskiej muzyki tradycyjnej – to połączenie stylów muzycznych, z którego słynie zespół INDIALUCIA. Tym razem wystąpią akustycznie, w duecie: Michał Czachowski – wirtuoz gitary flamenco i Giridhar Udupa – mistrz instrumentów perkusyjnych. Prawdziwa gratka dla wielbicieli muzyki i akustycznych koncertów klubowych. Gorąco zapraszamy!

Niedziela, 16 lipca godz. 19:00,
Lost Bar, ul. Szewska 20, Kraków

Bilety: 50 zł w dniu koncertu | 40 zł przedsprzedaż

INDIALUCIA – to projekt łączący dwa fascynujące style muzyczne: muzykę indyjską oraz flamenco. Projekt ten powstał w roku 1999 w Indiach wśród nauczycieli i uczniów Akademii Muzycznej w Nagpur. Pomysłodawcą, producentem oraz szefem artystycznym jest gitarzysta Michał Czachowski. Zespół szybko zdobył sławę i uznanie na całym świecie. Z powodzeniem koncertowała m.in. w Indiach, Meksyku, USA, Rosji, Singapurze, Omanie, Hiszpanii, Turcji, Austrii, Niemczech, Anglii, Francji, Włoszech, Luksemburgu, Czechach, Finlandii, na Węgrzech i w Rumunii. W roku 2005 muzycy wydali album, który został laureatem wielu prestiżowych nagród muzycznych (Wirtualne Gęśle, Folkowy Fonogram Roku, nominacja do nagrody Fryderyki 2006 w kategorii Album Roku – Folk/Etno).

Michał CZACHOWSKIgitarzysta flamenco, kompozytor, publicysta, producent muzyczny, architekt. W 1992 roku utworzył swój pierwszy zespół, który od 1997 roku występuję pod nazwą „Viva Falemenco!” i przez kilka następnych lata zostaje laureatem kilkunastu konkursów muzycznych, stając się jedną z najlepszych tego typu formacji w kraju. Michał Czachowski po latach działalności scenicznej stał się wybitnym wirtuozem gitary flamenco. W 1998 roku otrzymał Nagrodę Ministra Kultury i Sztuki, a wkrótce potem został zaproszony do Indii, gdzie na Akademii Muzycznej (Nagpur w środkowych Indiach)uczył gitary flamenco i studiował sztukę gry na tradycyjnym instrumencie indyjskim – sitarze. Napisała wiele artykułów publikowanych w polsko – i angielskojęzycznych pismach muzycznych oraz był gościem licznych programów telewizyjnych i radiowych. Od lat nieprzerwanie koncertuje, a w swojej karierze występował u boku takich sław jak: Pepe Habichuela, Jorge Pardo, Carlos Troya, Ricardo Espinosa, Rafael Cortés, Pratap Pawar, Mukesh Sharma, Emam, Hani Naser, Kavita Krishnamurti, L. Subramaniam.

Giridhar UDUPA – utalentowany multiinstrumentalista. Naukę gry rozpoczął w wieku 4 lat, a jego pierwszym nauczycielem był ojciec, Vidwan Nagendra Udupa. W wieku lat 12 zaczął dawać koncerty, początkowo tylko w Indiach, a w następnych latach także  za granicą. Akompaniował takim znanym artystom jak między innymi: Sarvashree Dr.L.Subramaniam, M.S.Gopalkrishna, Dr.N.Ramani, Ganesh and Kumaresh, Mandolin Srinivas, T.V.Shankaranarayana, Madhurai T.N.Seshagopalan, Trichur V.Ramachandran, Hyderabad Brothers, Mysore Nagaraj and Manjunath, Ravikiran, K.J.Yesudas, T.M.Krishna, Unnikrishnan, Sanjay Subramanyam, Malladi Brothers, R.K.Suryanarayana, Jayanthi Kumaresh, Sikkil Sisters, Bombay Sisters. Oprócz wykonywania autentycznej klasycznej muzyki karnatycznej, brał udział w wielu projektach typu fusion, jazz, world music, występując między innymi z Virginią Mayhew, Chrisem Rhyne, Alexem Rostotskym. Otrzymał wiele prestiżowych nagród i dawał koncerty w USA, Hiszpanii, Kanadzie, Francji, Szwajcarii, Niemczech, Omanie i Kuwejcie.